čím nás kŕmia dnešné médiá

Autor: Slávka Sotáková | 3.3.2013 o 23:00 | (upravené 3.3.2013 o 23:09) Karma článku: 12,02 | Prečítané:  1628x

Človek by si po náročnom dni, či už mladý alebo starý, chcel sadnúť pred televíznu obrazovku, oddýchnuť si, vyvetrať myšlienky, zasmiať sa pri dobrej komédií či poplakať pri kvalitnej dráme nabitej skvelým hereckým obsadením. A namiesto toho sa dočká tretej série Farmy, osemstopiatej časti Paneláku, alebo v tom lepšom prípade nejakého filmu tretej cenovej skupiny. Cool huh?

Smutné na tom však je že to aj reálne niekto pozerá, veď keby nie, televízia by nemala žiadnu sledovanosť a prestalo by sa to vysielať. A možno by to ani tak nevadilo, keby nás tieto plnohodnotné relácie a seriály kŕmili hocičím iným, ako spôsobmi ako klamať čo najvernejšie, špiniť druhým za chrbtom. Mám šestnásť rokov a chcem rásť spoločensky i kultúrne a namiesto toho sa mi dostávajú z médií len klamstvá a intrigy. skvelo, len tak ďalej. Podľa mňa to však nie je jediné negatívum. Prečo? Ľudia sa delia na dve skupiny (či už mladí alebo starí): tí čo to sledujú a tí čo nie. Ľudia ktorí sa na tom zabávajú prijímajú z televízie všetko to čo som už opísala, klamstvá a intrigy, prenášajú to do skutočného sveta a tí normálnejší sa pýtajú kde sa to zlo vo svete berie. Presne tu, v televíziách a médiách ktoré zarábajú na primitívnosti tejto doby. A potom tí čo to nesledujú trávia voľný čas na sociálnych sieťach alebo na inde na internete. A to je, si myslím, oveľa menšie zlo, no aj tak sú posudzovaní ako "tí ktorí sa stávajú závislí od internetu" lebo "my keď sme boli malí nič také nejestvovalo" tak kde táto spoločnosť speje?
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?